Наш статут


ВСТУП




Молодіжний вік являє собою ніби «світ», що існує між дитинством і дорослістю, тому що біологічне, фізіологічне й статеве дозрівання завершене, а в соціальному відношенні це ще не самостійна доросла особистість. Молодість виступає як період прийняття відповідальних рішень, що визначають подальше життя людини, його сенс, вироблення світогляду. Таким чином, у період молодості, крім вибору супутника життя і створення родини, людина розвивається й реалізується, стверджує себе в обраній справі, здобуваючи професійну майстерність і компетентність.Вищий зміст щирого дозвілля полягає в тому, щоб наблизити коштовне, улюблене й відокремити, скасувати порожнє, непотрібне. Так дозвілля для молодої людини перетворюється на спосіб життя, заповнення вільного часу різноманітними, змістовно насиченими висновками.
     Активне, змістовне дозвілля вимагає певних потреб і здібностей людей. Робити наголос на творчі види дозвіллєвих занять, на забезпечення прямої участі в них кожної молодої людини – ось шлях формування в юнаків і дівчат особистісних якостей, які сприяють змістовному й активному проведенню  часу. Крім того,  дозвілля повинно бути різноманітним, цікавим, розважальним і ненав'язливим. При цьому важливі як зміст, так і форма занять, які мають відповідати потребам та інтересам молоді, органічно сприйматися молодими людьми. Тому ми вирішили створити Шкільний Клуб Підприємництва

Клубній діяльності обов’язково притаманна творчість. «Усі справи – творчі! Інакше – навіщо?», «У творчості – запорука успіху», «Навіть до маленької справи треба ставитися з любов’ю»  - ці вислови визначають напрям, зміст і атмосферу підліткових клубів. Творчість у клубі – це передусім створення матеріальних і духовних цінностей відповідно до його профілю. А щоб творчість запалювала колектив, треба використовувати всі можливості. Це – і опора на старших членів клубу (учнів), і приклад керівника, і співробітництво з батьками та іншими дорослими. Це – і формування традицій клубу, і вміла організація колективних творчих справ, у яких задіяні всі до одного.

Для підлітка дуже важливо знайти своє місце в житті. Клуб – це саме таке об’єднання, де учень випробовує свої сили, отримує можливість для самовизначення. Чи кожен спроможний наполегливо й цілеспрямовано виявляти свої творчі можливості, шукати, творити своє «Я»? Більшості потрібна підтримка, опора – дарма, що підліток цього, можливо, й не хоче визнавати. Але ця підтримка має бути ненав’язливою, непомітною. Тому старшим доречно виявити педагогічну мудрість, створити для підлітка ситуацію успіху, зробити так, щоб його вклад у спільну справу був у центрі уваги колективу.
Девізом членів цього шкільного клубу стали поетичні рядки, сформульовані самими учнями:
Максимум старань мінімум ліні, все це поможе бути на вершині!
С Т А Т У Т 

Шкільного Клубу Підприємництва «МАКСИМУМ»

Загальні положення
1. ШКП є добровільним, молодіжним (з можливою участю осіб різного віку) об’єднанням, створеним на базі Конотопської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9.
2. Адреса: м. Конотоп, вул.. Сарнавська 38 а, тел..  2-25-67, сайт                 .
3. Робочими мовами клубу є українська, російська та інші мови, необхідні для розгляду питань.
4. Офіційна абревіатура: ШКП«МАКСИМУМ».
Цілі та завдання
Головною метою клубу є підготовка учнів до активної та свідомої участі в економічному та професійному житті,реалізація заходів, пов’язаних з економічною освітою, у різних сферах та обсягах,  формування серед молоді підприємницьких позицій та застосування їх на практиці,розвиток активних, підприємницьких позицій шляхом впровадження цікавих освітніх проектів,
розширення співпраці школи з місцевою владою та бізнес-середовищем,
     залучення учнів до організації власної життєдіяльності, активне проведення                 дозвілля, розвиток здібностей, нахилів та уподобань учнів.
 До завдань клубу входять:
- виявлення інтересів, здібностей, талантів учнів;
- розвиток навичок самоорганізації учнів;
- підтримання в учнів прагнення до самовдосконалення;
- формування партнерських стосунків між дорослими членами колективу та учнями;
- набуття учнями навичок комунікації, роботи в команді; соціалізація учнів.
Для досягнення своїх цілей клуб за інтересами регулярно (кожен другий та четвертий  четвер місяця) проводить засідання чи заняття за різними напрямками: психологічного та економічного спрямування.
§  Членами клубу обирається Рада клубу. Рада обирає Президента клубу.
§  Засідання веде голова або  вихователь-наставник.
§  ШКП забезпечує:
- збір, обробку та обмін інформацією між членами клубу, поширення інформації про роботу клубу в колективі та поза ним;
-   висвітлює свою діяльність в інформаційних виданнях, зокрема в шкільній газеті «Доречі…»  на сайті школи, на блогі діяльності клубу  ;
-   налагоджує зв’язки та співпрацю з іншими зацікавленими добровільними об’єднаннями, фахівцями в тих чи інших напрямках роботи;
-   проводить профорієнтаційну роботу серед шкільної молоді міста Конотопі;
-  бере участь у громадських форумах і заходах, де можна представити результати діяльності клубів.
Членство в клубі
1. Членство в ШКП – добровільне.
2. Членом клубу може стати особа, яка навчається чи працює у Конотопській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №9, проявляє інтереси чи здібності в напрямках діяльності клубу, прагне до самореалізації та самовдосконалення, поділяє цілі та завдання ШКП.
3. Член клубу має право відвідувати всі заходи, здійснювані клубом, брати участь у їх підготовці, організації та проведенні, проявляти ініціативи, залучати до участі в клубній роботі своїх друзів чи знайомих (які перебувають поза колективом навчального закладу: учнів шкіл, друзів за спільними інтересами, дорослих з такими ж інтересами), проводити профорієнтаційну роботу.
4. Член клубу зобов’язаний своєю активною участю сприяти досягненню ШКП його цілей.
Керівні органи ШКП
1. Головним керівним органом ШКП є Рада клубу, що обирається членами клубу на його засіданні. При цьому забезпечується мінімальна норма представництва - 3 учасники.
2. Рада обирає голову Ради клубу або Президента.
3. До керівництва клубу входить вихователь-наставник та психолог-консультант.
4. Структурним підрозділом Ради клубу є редколегія, що формується Радою клубу, яка готує та подає інформацією про діяльність клубу до різних інформаційних джерел.
5. Рада клубу має право утворювати в рамках клубу підрозділи, секції, служби (відповідно до потреб, які виникають у ході діяльності клубів за інтересами).
7. В засіданнях Ради клубу може брати участь (з дорадчим голосом) будь-який член клубу.
8. Рішення Ради клубу ухвалюються більшістю голосів членів Ради.
Додаткові положення
1. Реорганізація клубу може відбуватись за пропозицією та погодженням членів Ради ШКП.
2. На засідання керівництво клубу може запрошувати гостей-експертів з питань, що обговорюються, фахівців.
3. У діяльності клубу можуть брати участь учні та вчителі та інші зацікавлені особи різного віку.
4. Регулярна неучасть члена клубу в його роботі без поважних причин веде до його виключення з клубу.
5. Рада клубу розробляє і затверджує девіз та атрибути клубу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий